ЧИ МОЖНА заразитися вірусом ЧЕРЕЗ ПИТНУ ВОДУ

Спалах коронавірусу в Китаї, схвилював громадськість і породив массу чуток. Від небезпеки вживання бананів (банани їсти можна) до заражених посилок з китайських інтернет магазинів (посилки з Китаю небезпеки не несуть). І останнім часом нам задають багато питань про можливість поширення вірусу через питну воду. Так давайте подумаємо чи можна заразиться вірусом через питну воду і як від цього захиститися?


Основне джерело питного водопостачання в Україні - це міські водогони, вода в які в основному надходить з річкових водозаборів. Природно, перед тим як потрапити в водопровід вода проходить кілька етапів очищення і спеціальну обробку в включає і хлорування, яке не дає шансів потрапити хвороботворним організмам, в тому числі, вірусам, в водопровід. Вірусу для життєдіяльності потрібен живий організм. Поза організмом носія вірус живе не довго, тому заразитися вірусом через водопровід вкрай малоймовірно. Але як завжди існує пара «але». Перше це - старі водопровідні труби, які самі можуть бути джерелом розмноження хвороботворних бактерій і мікроорганізмів. Друге це - хлорована вода, яка не зовсім корисна для організму, а як раз навпаки. Також є ймовірність техногенної аварії, при якій стічні води потраплять в водопровід, а з ними, наприклад, вірус гепатиту А чи холери. Але така ситуація малоймовірна, хоча випадки були.

Друге за розповсюдженням джерело водопостачання це - приватні свердловини та криниці. Тут ситуація може бути не радісною. Оскільки постійного контролю за якістю води не здійснюється, то навіть спочатку чиста криниця може бути заражена.

До зараження криниці або свердловини можуть привести такі фактори:

- природні умови, що сприяють розвитку шкідливих мікроорганізмів; - аварії на очисних спорудах та каналізаційних станціях; - викид стічних вод; - ігнорування норм особистої гігієни; - повені.

Що стосується зараження коронавірусом - якщо у вашому колодязі не сидить і не чхає хворий, то шанси заразитися цим видом вірусу через дану воду дорівнює нулю. Але ось гепатит А, холера, тиф - цілком реальні загрози.

В останні роки в Україні стали популярними такі джерела питної води як вода у пляшках і до очищена вода на розлив. В цілому, за умови виконання всіх технічних норм і умов при виробництві, можна сказати що дана вода абсолютно безпечна. Але і в цьому випадку є пара «але». Точніше одне «але». Це людський фактор. Хто може вам гарантувати, що людина, що пакує бутильовану воду абсолютно здорова? Хто гарантує, що людина, яка доставла вам воду в будинок або офіс не чхнула перед цим на бутиль? Ви впевнені в тому, що людина наливає вам воду вимивла руки після туалету? Швидше за все відповідь очевидна. А в разі масштабної епідемії навіть похід в магазин за водою може бути джерелом зараження.

Виходячи з вищесказаного, найбільш безпечним джерелом питної води в разі епідемії, викликаної коронавірусом є фільтр зворотного осмосу. Основний фільтруючий елемент якого - зворотноосмостична мембрана. Діаметр комірок мембрани не більше 0.0001 мікрон. Бактерії і віруси мали б можливість пройти крізь мембрану, якби стиснулися перші в пропорції 1/4000 і останні 1/200. Тому ні найдрібніші частинки, ні розчинені у воді сторонні речовини, бактерії і віруси не можуть проникнути через високочутливу мембрану. Воду після такого фільтра можна пити без кип'ятіння не побоюючись зараження. Користуючись таким фільтром для отримання питної води, ви виключаєте контакт зі сторонніми людьми, що так само значно знижує ризик зараження.

Система зворотного осмосу AURO-505U-JG

У будь-якому разі, який би джерело питної води ви не використали - що б не заразитися дотримуйтесь загальних рекомендацій.

Регулярно мийте руки з милом, уникайте місць з великим скупченням людей, частіше провітрюйте і зволожуйте приміщення.

Будьте здорові.

Може зацікавити

інші статті

Потрібна допомога?

Залиште свій номер телефону і наш менеджер з Вами зв'яжеться

Підберемо найбільш оптимальне рішення для очищення води.
Ви можете зв'язатися з менеджером по телефону:

Спасибі, заявка прийнята, чекайте дзвінка менеджера. Ми зв'яжемося з вами найближчим часом. (В робочі дні з 9.00 до 18.00)

Купити в 1 клік

Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом (в робочі дні з 9.00 до 18.00) для підтвердження замовлення. Будемо раді звертатися до Вас по імені, для цього вкажіть ваші дані.

Ваш номер не є користувачем монобанк. Будь ласка, введіть дійсний номер

Список порівнянь

    Повідомити про наявність

    Вкажіть ел.адресу для отримання повідомлення про наявність товару

    Спасибо Ваша заявка принята! Вы получите уведомление как только товар будет в наличии